30 września 2016

Wieża Widokowa

Lądek Zdrój to malownicza miejscowość położona w województwie dolnośląskim, którą przez cały rok z wielkim zamiłowaniem odwiedzają turyści zarówno z Polski, jak i Europy. W Lądku Zdrój noclegi znaleźć można z łatwością z racji na szeroką paletę obiektów wypoczynkowych (https://meteor-turystyka.pl).

Do jednych z głównych atrakcji w tym mieście zaliczyć można Wieże Widokową postawioną na Borówkowej Górze, która z kolei stanowi jeden z najwyższych szczytów Gór Złotych. Aby dojść na sam szczyt góry wystarczy poruszać się zgodnie ze znakami wyznaczonymi na szlaku żółtym od Lądka Zdroju do Przeł. Lądeckiej, a następnie podążać szlakiem zielonym lub jedną z tras spacerowych. Czas na pokonanie całego dystansu to około trzy godziny. Istnieje również druga droga dla tych, którzy nie lubią się zbytnio przemęczać. Na tej trasie do pokonania jest zaledwie trzy kilometry i różnice poziomów około trzysta metrów. Czas drugiej trasy to około godziny w jedną stronę. Wybierając drogę numer dwa powinniśmy kierować się zielonym szlakiem przy granicy państwowej w kierunku zachodnim. Początkowo teren jest przyjemny i łagodny skąd podziwiać można panoramę na Lądek Zdrój. Dochodzimy do ścieżki, która wprowadza w głąb lasu. Podążając za nią dojdziemy aż na szczyt. Na szczycie Borówkowej Góry znajduje się ponad 25-metrowa wieża widokowa, która zbudowana została w 2006 roku poprzez Czechów. Panorama jaka rozciąga się z tarasu widokowego tej wieży jest zachwycająca. Ten cały trud poświęcony w wejście na szczyt rekompensuje przepiękny malowniczy widok, jaki rozciąga się na całą okolicę tego miejsca. Z wieży widać przede wszystkim bajeczne pejzaże Ziemi Kłodzkiej, Masyw Jesenika, Pogórze Sudeckie, tereny opolszczyzny z dobrze widocznymi jeziorami, Paczkowem i Kamieńcem Ząbkowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>