6 października 2016

Sława – wakacyjny raj dla turystów i żeglarzy

Sława to miejsce o ogromnym potencjale turystyki z możliwością aktywnego spędzania czasu dla rodzin. Miejscowość położona jest nad przepięknym jeziorem Sławskim na terenie powiatu wschowskiego w województwie lubuskim. Zachętą do polecenia wybrania tego właśnie miasta na wakacyjny bądź też zimowy odpoczynek niech będzie argument o szerokiej dostępności zróżnicowanych ofertą miejsc noclegowych, których Sława ma pod dostatkiem. Jest to jedno z niewielu miejsc gorąco polecanych do odwiedzenia, gdzie można wypoczywać w ciszy i spokoju.

Nieskażona cywilizacją przyroda Pojezierza Leszczyńskiego to kraina pięknych jezior, zwłaszcza jeziora Sławskiego (wikipedia.org/wiki/Jezioro_S%C5%82awskie). Malowniczy krajobraz lasów to wspaniały teren do uprawiania wszelkich form turystyki aktywnej. Czyste środowisko naturalne okolic Sławy, bogata baza noclegowa () od prywatnych kwater, domków po ośrodki wypoczynkowe wspaniale położone nad jeziorem Sławskim stwarza idealne warunki, by tutaj zrealizować swoje marzenia o odpoczynku.

Największą atrakcję miasta, przyciągającą rzesze żeglarzy stanowi właśnie Jezioro Sławskie, liczące prawie 830ha. Ptasia Wyspa, Dzika Wyspa czy Wyspa Kormoranów stanowią atrakcję samą w sobie – to bogactwo nie tylko wody, ale ostoje ptaków, które w specyficznym klimacie otoczenia lasów i wody to miejsce sobie upodobały. Przy jeziorze na terenie Sławy jest dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna: plaża, wypożyczalnie sprzętu wodnego, pole namiotowe, parkingi oraz wiele barów gastronomicznych. Sezon letni to miejsce wielu imprez sportowo-rekreacyjnych, regionalnych, festynów. W sezonie wakacyjnym atrakcją dla przybywających tutaj wczasowiczów, turystów czy rodzin jest z pewnością oferta rejsu po jeziorze spacerowym statkiem. Sława i okolice to miejsce szczególne do planowania wycieczek szlakami wodnymi: Lubuskim Szlakiem Wodnym, który rozpoczyna się w Sławie, by skończyć się prawie po 200 km w Santoku. Sława nie zawiedzie nikogo, kto zdecyduje się na wypoczynek w tym regionie. Ścieżki dydaktyczne, przyrodniczo-leśne, piesze i rowerowe w otoczeniu pięknej panoramy lasów i jezior to atrakcja dla tych, którzy wybiorą turystykę krajoznawczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>