6 kwietnia 2017

Nowy Targ dla turystów – wypoczynek zimą i latem

Położony na Podhalu Nowy Targ nazywany jest stolicą tego regionu. Jest to bowiem jedna z najstarszych i najbardziej znanych miejscowości tej części Polski. Dla turystów oferuje warunki do wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. Bez najmniejszych kłopotów można także znaleźć tutaj dopasowane do swoich wymagań noclegi, Nowy Targ bowiem to z każdym rokiem zwiększający się wachlarz miejsc noclegowych [tutaj: meteor-turystyka.pl], dzięki czemu wypoczywać tutaj może coraz więcej osób. Nie można narzekać także na brak atrakcji, każdy z pewnością znajdzie dla siebie interesujące zajęcie.
Z Nowego Targu nie daleko nam do przepięknych Tatr. W każdej chwili możecie udać się do którejś z bliżej położonej miejscowości, np. Białki Tatrzańskiej [tutaj: http://zszef2015.pl/bialka-tatrzanska-czyli-gory-w-lecie].

Nowy Targ ze względu na swoje położenie to miejsce do aktywnego wypoczynku. Latem można korzystać z wielu znajdujących się tutaj szlaków turystycznych, wybierając się na bliższe i dalsze wędrówki po okolicznych szczytach. Gorczański Park Narodowy [tutaj: http://www.gorczanskipark.pl/] to jedno z tych miejsc, które turyści bardzo chętnie odwiedzają, można tam bowiem podziwiać nietkniętą ludzką ręką przyrodę, jak też natknąć się na wiele zamieszkujących te tereny zwierząt. Oczywiście podczas wędrówek należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, przede wszystkim zadbać o odpowiednie ubranie i obuwie, jak też nie schodzić z wytyczonych szlaków. Oczywiście punktem obowiązkowym powinno być także zwiedzanie miasta, a w szczególności znajdujących się w nim zabytków.

Do takich najbardziej znanych zalicza się przede wszystkim kościół św. Katarzyny. Budowla pochodzi z XIV wieku i z pewnością powinna być zaliczona do najstarszych tego typu budynków w regionie. Równie piękny jest także kościół św. Anny, wpisany na Małopolski Szlak Architektury Drewnianej. Znajduje się na wzgórzu cmentarnym, jego powstanie datowane jest na XV wiek. Warto także zwiedzić największy i jednocześnie najmłodszy kościół znajdujący się w Nowym Targu, czyli kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wybudowany został w XX wieku, a jego najpiękniejszą częścią jest wykonany w marmurze ołtarz, przedstawiający Ostatnią Wieczerzę.

Muzeum Podhalańskie, znajdujące się na rynku to także miejsce warte odwiedzenia. Można tam zapoznać się z lokalnymi tradycjami i przede wszystkim historią regionu. Nie można także zapominać o tym, że Nowy Targ to miejsce do uprawiania sportów zimowych. Okolica to bardzo wiele szlaków dla narciarzy, doskonale dopasowanych do potrzeb i umiejętności odwiedzających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>