13 kwietnia 2017

Nowy Sącz zaskakuje

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy Nowy Sącz warto odwiedzić. Często turyści przejeżdżają przez tą miejscowość, jadąc na przykład do Krynicy-Zdroju czy Nowego Targu (Wypoczynek zimą i latem – szczegóły). Mają więc możliwość zobaczenia miasto na własne oczy, ale czy warto?

Otóż, naprawdę polecamy się w Nowym Sączu zatrzymać. Miasto oferuje bardzo wiele atrakcji turystycznych. Niestety, rzadko kiedy jest ono przez turystów doceniane. Znajdziemy tu wiele zabytkowych i pięknych kościołów, kapliczek czy pomników. Nowosądecki Rynek jest wręcz przepiękny i naprawdę warto się do niego udać. Dodatkowo mamy tam ogromny ratusz, który swoim wyglądem przypomina pałac. Jest więc co podziwiać.

Turyści powinni również odwiedzić miejscowe planty. Przepiękny i sporej wielkości park, w którym zadbano o to, aby znajdowała się tutaj duża ilość ławeczek, kwiatów, krzewów i drzew. Spotkamy tu śliczną rzeźbę przedstawiającą roztańczoną parę. Szczególnie w letniej porze roku, na Sądeckich plantach możemy spotkać bardzo wiele osób. Wśród nich są mieszkańcy miasta, ale również coraz częściej możemy spotkać tutaj turystów. Nie są to tylko i wyłącznie osoby z naszego kraju.

Ciekawostką jest także lokomotywa, znajdująca się w pobliżu dworca PKP. Wielu turystów robi sobie przy niej zdjęcia, ponieważ jest to spora atrakcja. Jest swego rodzaju pomnikiem, który każdy z nas może podziwiać. Mamy sposobność jej dotknąć, a także na spokojnie obejrzeć z zewnątrz. Niestety nie mamy pozwolenia wejścia do środka.

Nowy Sącz (powiat – szczegóły) to przepiękne miasto. Oferuje świetną ofertę różnego rodzaju noclegów. Baza noclegowa to nie tylko hotele. Mamy tu kilka moteli, a także pensjonaty oraz gospodarstwa agroturystyczne, które znajdują się w odległości do kilku kilometrów od granic miasta. Wybór miejsc jest więc ogromny. Nowy Sącz pod względem kwestii wypoczynku jest dostosowany do potrzeb każdego turysty. Są tu oferty drogie, ale także naprawdę bardzo tanie (Nowy Sącz – szczegóły). Wszystko zależy od tego czego oczekujemy od miejsca, w którym się zatrzymamy.

Przejeżdżając przez Nowy Sącz i jego okolice, możemy nie dostrzec jego atrakcji. Jednak jeśli się tutaj zatrzymamy, to naprawdę zauważymy, że jest to miasto warte uwagi i powinno się je bardziej doceniać.

Smolen Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>