17 października 2016

Nasz pierwszy urlop nad polskim morzem – Dębki

Rok rocznie za niezapomnianymi wrażeniami i długimi kąpielami słonecznymi uciekaliśmy poza granice naszego kraju, lecz w tym roku postanowiliśmy to zmienić. Jeszcze nie było takiego lata, które spędzilibyśmy nad polskim morzem, a dzięki szeroko rozwiniętej infrastrukturze noclegowej (Dębki – noclegi w sieci) na terenie Zatoki Gdańskiej planowanie naszego urlopu zajęło nam niespełna godzinę. Udało nam się zarezerwować kilka noclegów w Dębkach i kilka w samym Trójmieście, co niewątpliwie pozwoli nam na zaznanie długo wyczekiwanego odpoczynku, a przy okazji będziemy mieli szansę zwiedzić Gdańsk, Sopot i Gdynię, na co wcześniej też nie było okazji.

Dębki to niewielka wieś leżąca nad samym Bałtykiem. Jak wszystkie polskie nadmorskie wsie, ta również kiedyś była wioską rybacką, czego dowodem mają być, podobno ciągle zamieszkane, dziewiętnastowieczne chaty rybackie. Obecnie nadmorska miejscowość wypoczynkowa z jedną z najładniejszych i największych plaż polskiego wybrzeża. Położona u ujścia rzeki Piaśnicy na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i oddalona nieco na wschód od rezerwatu przyrody Piaśnickie Łąki co rok kusi turystów wyjątkowymi walorami naturalnymi i krajobrazem. Kiedy zabraliśmy się za ten mały research, niemal w tym samym momencie pomyśleliśmy o tym samym: ROWERY!

Nadmorski Park Krajobrazowy to przecież wymarzone miejsce dla rowerzystów, co potwierdza internet, a raczej setki odwiedzających Dębki i okolice, którzy również uwielbiają aktywnie spędzać czas wolny. Wypożyczalni rowerowych podobno nie brakuje, więc zajmiemy się tym na miejscu, dzięki czemu nie musimy jechać przez pół Polski ze swoimi rowerami (co jest dużym udogodnieniem). Nie chcielibyśmy się pokuszać o polecanie wam któregoś z rowerowych szlaków bez wcześniejszego sprawdzenia jego warunków na samych sobie, choć z opinii turystów jasno wynika, że do najciekawszych, ale też najbardziej ekstremalnych, nie tylko ze względu na liczbę kilometrów, zalicza się liczący prawie 40 kilometrów tak zwany „zielony szlak”, które biegnie przez tereny Puszczy Darżlubskiej i 60-kilometrowy szlak Wejherowo – Nadole – Piaśnica Wielka. Nie możemy się doczekać! Co by nie było i co by nie gadali: wakacje nad polskim morzem wcale nie są drogie, a już na pewno nie droższe od tych za granicą. Wystarczy odpowiednio wcześnie zacząć planować urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>