17 stycznia 2017

Modne knajpki, rzeźby plenerowe i inne atrakcje Wrocławia

Stolica Dolnego Śląska to jedno z najmodniejszych miast turystycznych w Polsce. I nic dziwnego – zabytki, miejsca całkiem współczesne, liczne wydarzenia kulturalne, rozbudowana baza noclegowa, czy tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 sprawiają, że we Wrocławiu po prostu warto bywać. To miasto przypadnie do gustu także osobom, które niekoniecznie chcą spędzać czas na odhaczaniu kolejnych zabytków z listy, ale wolą przespacerować się ulicami, dobrze zjeść, odwiedzić modne miejsca. Na starówce i w okolicach nie brakuje ciekawych restauracji, knajpek i pubów. Wiele z nich, zwłaszcza w okolicach Rynku, kontynuuje wielowiekowe tradycje, ale znajdziemy też modne nowoczesne miejsca, z egzotycznymi daniami, lekkim i prostym menu, wegańskie i wegetariańskie, z kuchnią fusion, czy też ofertą rzemieślniczych browarów. Do najmodniejszych miejsc we Wrocławiu należy Wyspa Słodowa (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyspa_S%C5%82odowa). Szczególnie w sezonie turystycznym odbywają się tutaj liczne wydarzenia plenerowe, duże koncerty, a także weekendowe mniejsze spotkania z kulturą i rozrywką w różnych jej postaciach. W okolicy nie brakuje knajpek i piwiarni, także w przycumowanych do wyspy barkach.

Podczas spacerów po mieście, oprócz zabytków architektury od czasów średniowiecza po początki XX wieku, spotkamy liczne rzeźby plenerowe oraz fontanny. Wśród rzeźb do najsłynniejszych i najciekawszych należą: Pomnik Anonimowego Przechodnia Jerzego Kaliny (ul. Piłsudskiego / Świdnicka), Krzesło Tadeusza Kantora (ul. Rzeźnicza / Nowy Świat), Kryształowa Planeta Ewy Rossano (ul. Św. Antoniego / Kazimierza Wielkiego – Dzielnica Czterech Świątyń), Pociąg do nieba Andrzeja Jarodzkiego (pl. Strzegomski, przy Muzeum Sztuki Współczesnej), Płonący pomnik Władysława Hasiora (ul. Bernardyńska, przy Muzeum Architektury). Wrocław obfituje również w parki rozrywki, obiekty rekreacyjne, escape roomy, czyli pokoje zagadek, kluby muzyczne i galerie. Czyli we Wrocławiu trudno narzekać na nudę. Warto wybrać się tutaj na weekendowy lub dłuższy pobyt. Baza noclegowa tego miasta jest naprawdę imponująca (). W rejonie Starego Miasta i okolic znajdziemy różnego rodzaju hotele, apartamenty, hostele czy schroniska młodzieżowe i domy studenckie, gdzie znaleźć możemy tanie noclegi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>