28 października 2016

Jezioro Jamno i Bukowo w Łazach

Zastanawiasz się co takiego ciekawego możesz zobaczyć w Łazach? Na pewno jest to kurort znajdujący się w pobliżu Mielna, dzięki czemu już wiesz, że do wszelkich hałaśliwych atrakcji turystycznych nie będzie daleko. Nic nie zmienia faktu, że wystarczy zarezerwować noclegi (meteor-turystyka.pl), by szybko przekonać się do tego, iż faktycznie warto tutaj co jakiś czas zaglądać. W końcu propozycja noclegowa również oferuje wiele ciekawych atrakcji.

Przyjeżdżając do tego niewielkiego kurortu, w pierwszej kolejności możemy wybrać się na przepiękną i piaszczystą plażę. Wyróżnia się ona tym, że jest szeroka i co najważniejsze prowadzi wprost do czystych wód Morza Bałtyckiego. W takim razie chyba nie ma co ukrywać, że jest to miejsce, którego w innych kurortach można byłoby szukać ze świecą. Kolejną atrakcją, właściwie można powiedzieć, że całkowicie naturalną, jest Jezioro Jamno. Rozciąga się już od Mielna, zatem można wokół niego zagwarantować sobie ciekawą wycieczkę rowerową. Jest to typowy zbiornik przybrzeżny, który został przedzielony piaszczystą mierzeją. Jak się nietrudno domyślać, bardzo szybko została ona zagospodarowana również przez człowieka. Nad akwenem czeka na nas bardzo dużo ciekawych atrakcji. Zaczynając od tego, iż istnieje możliwość wędkowania, jak i tego, że funkcjonują tutaj sprawnie wszelkiego rodzaju wypożyczalnie sprzętów wodnych. Zatem pływanie motorówką, czy też uprawianie windsurfingu, nie robi na nikim większego wrażenia. Co ciekawe, Jamno nie jest jedynym jeziorem, jakie możemy spotkać w okolicach Łazów. Mianowicie mamy także do czynienia z Jeziorem Bukowo. Tutaj także można liczyć na owocne wędkowanie, korzystanie z rozmaitych sportów wodnych, a także kąpieli. Ponieważ nad tym akwenem funkcjonuje strzeżone kąpielisko. Gdy natomiast będziemy poruszać się w kierunku Koszalina, na pewno będziemy mogli po drodze zwiedzić Unieście. W tym miejscu można znaleźć bardzo dużo pozostałości po stacjonujących w czasie II wojny światowej. Wśród takich tajemniczych obiektów, na których przeprowadzano doświadczenia, wymienia się między innymi latające łodzie. Mówi się, że dużo ciekawych rzeczy do tej pory może spoczywać na samym dnie Jeziora Jamno. Niestety do tej pory nikt nie określił się jaka jest rzeczywiście prawda w tej całej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>