16 listopada 2016

Darłówko podczas złej pogody

Bardzo często się zdarza, że kiedy jesteśmy nad Morzem Bałtyckim pogoda nie dopisuje. W większości miejsc nie ma wtedy co robić – trzeba przeczekać złą pogodę w pokoju hotelowym i po prostu się nudzimy. Ale nie w Darłówku… Znajdziemy tam mnóstwo innych prócz plaż i ścieżek spacerowych.

W Darłówku zaledwie trzy minuty pieszej wędrówki od wejścia na plażę znajduje się Park Wodny Jan. Ogromny aquapark posiada kilka basenów wewnętrznych, w tym basen sportowy oraz rwącą rzekę. Nawet podczas opadów deszczu dostępny jest basen zewnętrzny ze słoną wodą. Na terenie basenu znajduje się kilka zjeżdżalni – dwie długie rury zjeżdżające z wieży oraz kilka mniejszych, ale równie szybkich znajdujących się na hali. Znajdują się tam również kompleksy leczniczych jacuzzi oraz sauny. Wyjście na basen jest znakomitym pomysłem na spędzenie czasu podczas złej pogody. Ale faktem jest, że nawet podczas pięknej pogody warto odwiedzić Park Wodny Jan. Na basenie zewnętrznym jest również możliwość opalania się na dostępnych leżakach. Warto wiedzieć, że Park Wodny Jan jest dostępny całkowicie za darmo dla gości trzygwiazdkowego hotelu Jan, za okazaniem wejściówki, którą otrzymuje każdy hotelowy gość.

Darłówko posiada również zabytki, a najbardziej znanym z nich jest średniowieczny zamek pochodzący z około XIV wieku. Zbudowany został przez słowiańskiego księcia Bogusława V, który był bardzo bliską rodziną Kazimierza Wielkiego, a dokładnie był jego zięciem. Nie bez powodu możemy spotkać się z określeniem – królewskie miasto Darłowo. Na teren zamku można łatwo wejść po kupnie biletu. Znajduje się tam Muzeum Książąt Pomorskich w Darłowie, lecz obiekt jest tak duży, że podzielono go na kilka części, a na każdą obowiązuje inny bilet.

Jeśli chodzi o bazę noclegową to Darłówko jest znakomicie przystosowane do przyjęcia ogromnej liczby turystów. Znajdziemy tam kilka luksusowych hoteli, w tym jeden z dostępem do wyżej wymienionego Parku Wodnego Jan. Oprócz luksusowych hoteli dla osób, które ekonomicznie chcą spędzić wakacje łatwo można znaleźć miejsce w okolicznych pensjonatach czy pokojach. Każdy znajdzie coś dla siebie, a wysoko rozwinięta baza noclegowa spełni wymagania nawet najbardziej wymagających osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>