3 listopada 2016

Czym gości zachwyci mazurski Ełk?

Ełk to największe miasto zlokalizowane na Mazurach. Będąc w Ełku, warto zobaczyć wieżę wodną z Heimatmuseum. Pochodzi ona z 1895 roku. Wieża ta gromadzi liczne stare przedmioty, aby ochronić je przed zniszczeniem bądź zapomnieniem. Nie zaopatruje ona już od dawna Ełku w wodę. W jej wnętrzu powstają wystawy dawnych ubiorów, narzędzi, naczyń, piecyków, pomp oraz innego sprzętu gospodarstwa domowego. Wszystkie te przedmioty są sprzed 1945 roku, ponieważ wtedy Ełk nazywał się Lyck. Pieczę nad wieżą od roku 1994 sprawuje Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej ”Mazury” w Ełku. Starają się też własnym kosztem remontować wieżę. Na jednej z kondygnacji znajduje się biblioteka, zawierająca niemiecki księgozbiór. Z okien, które są zlokalizowane na ostatnim piętrze możemy podziwiać cudowną panoramę miasta i najbliższych okolic.

Zatrzymując się na dłuższy czas w Ełku, warto spędzić noc w wygodnych, udostępnionych gościom noclegów na wynajem. Jednym z nich jest Villa Eden, która zlokalizowana jest przy ulicy Armii Krajowej 19a. W ofercie  znajduje się 5 pokoi jednoosobowych, 12 pokoi dwuosobowych, 3 pokoje trzyosobowe, 4 pokoje czteroosobowe oraz 1 pokój pięcioosobowy typu studio. W ofercie jest 50 miejsc noclegowych. Cena za pobyt w pokoju jednoosobowym wynosi 100 złotych, natomiast pobyt w pokoju trzyosobowym to kwestia 180 złotych. Pobyt w pokoju typu studio będzie nas kosztował około 250 złotych. Ceny każdego pokoju zawierają wliczoną opłatę za nocleg ze śniadaniem.

Ponadto Villa oddaje do dyspozycji gości Restaurację Egipską, zlokalizowaną na pierwszym piętrze oraz Pizzerię DaFiori, która usytuowana jest w piwnicach. W obiekcie znajduje się również sala konferencyjna, która może pomieścić około 150 osób. Sala ta wyposażona jest w klimatyzację, co z pewnością jest dodatkowym atutem. Villa organizuje: przyjęcia weselne, uroczystości rodzinne (chrzty, komunie, stypy, imieniny, urodziny), konferencje, szkolenia, pokazy, prezentacje, przyjęcia okolicznościowe, bale i zabawy. Podczas tych organizowanych zabaw gościom czas umila Zespół Muzyczny Renesans. Jeżeli chodzi o Restaurację Egipską, to można tam zjeść śniadanie za jedyne 15 złotych. Villa Eden oddaje do dyspozycji gości bezpłatny i stały dostęp do sieci Wi-Fi oraz darmowy bufet kawowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>