11 marca 2017

Beskidy – magiczne miejsce na terenie Polski

Na terenie Polski możemy odwiedzić wiele ciekawych miejsc, które z pewnością zachwycą każdego turystę. Jednym z nich jest niezwykłe pasmo górskie – Beskidy. Góry te należą do masywu Karpat Zachodnich. Mnogość atrakcji turystycznych, zabytków oraz wydarzenia kulturalne, co roku przyciągają tutaj tysiące turystów. Ogromną zaletą regionu są piękne krajobrazy oraz duża ilość szlaków turystycznych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyjeżdżających tutaj osób, stworzono dogodną bazę noclegową (informacje na Meteorze). Znajdziemy tu wiele hoteli, pensjonatów oraz domków gościnnych.

U podnóża tych gór zlokalizowane są przepiękne miasta oraz ciekawe miejscowości. Jedną z nich jest Bielsko-Biała – położona na terenie województwa śląskiego (informacje na Wikipedii). Zostało założone w XII wieku, natomiast prawa miejskie otrzymało w XIII wieku. Na powierzchni około 125 km kwadratowych żyje prawie 180 tys. mieszkańców. Obiektem bardzo często odwiedzanym przez turystów jest katedra p.w. Świętego Mikołaja. Powstała ona w XV wieku. Ze względu na liczne przebudowy, jakim ulegała na przestrzeni czasu, możemy znaleźć tutaj elementy stylu gotyckiego, renesansowego, barokowego oraz modernistycznego. Wewnątrz świątyni możemy zobaczyć przepiękne witraże oraz różnego rodzaju zabytkowe rzeźby przedstawiające świętych. Obiekt ten został umieszczony w rejestrze zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Bardzo podobnym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się Wetlina w Bieszczadach (informacje na Zszef2015).

Kolejnym bardzo ciekawym miejscem jest zamek książąt Sułkowskich, który jest największym oraz najstarszym zabytkiem, który możemy znaleźć w tym mieście. Obecnie funkcjonuje tutaj Muzeum Okręgowe. Każda osoba odwiedzająca to miejsce, może zwiedzić ekspozycje oraz wystawy, które związane są głównie z historią, kulturą oraz tradycją tego niezwykłego regionu. Dużym zainteresowaniem cieszy się wystawa portretów rodziny Sułkowskich oraz wystawa eksponatów związanych z militariami.

Teren Beskidów to dobre miejsce na spędzenie swojego letniego lub zimowego wypoczynku. Duża ilość atrakcji, które możemy znaleźć w tym regionie nie pozwoli się nudzić żadnemu turyście.

3 thoughts on “Beskidy – magiczne miejsce na terenie Polski”

  1. Beataa333

    cudowny jest zamek książąt Sułkowskich i wszystkie te wystawy w muzeum, warto tam spędzić chociaż połowę dnia

  2. Halka

    Beskidy to wspaniałe miejsce, wracam tam co roku, mam już swojego przemilego gospodarza, który zawsze wynajmuje mi nocleg. Świetne widoki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>