26 października 2016

Atrakcje turystyczne Siedlec

Siedlce to ciekawe i atrakcyjne miasto województwa mazowieckiego. Położone na południowym Podlasiu pomiędzy rzekami Muchówką a Helenką. Najstarsze przekazy na temat Siedlec pochodzą z 1448 roku. Miasto posiada wiele cennych i zabytkowych miejsc. W 1775 roku miasto odziedziczyła księżna Aleksandra Ogińska. Uważa się, że miała ona duży wpływ na obecny wygląd miasta i jego architekturę. W Siedlcach znajdziemy liczne parki, klomby oraz skwery. Miejscowość zauroczy nas wspaniałą architekturą, bogatą historią oraz ciekawym klimatem. Niewątpliwie warto odwiedzić Siedlce.

Park Miejski Aleksandria to piękne miejsce położone obok zespołu pałacowego. Ogród zaprojektowano w stylu włoskim. Mieści się tutaj kilkadziesiąt budynków, między innymi domki mieszkalne księżnej, domek rybacki, altany, meczet turecki oraz teatr letni. Park powstał w XVIII wieku. Na uwagę zasługuje z pewnością ciekawy drzewostan. Drzewa są tutaj dość stare. Najczęściej spotykane gatunki to kasztanowce, klony, wiązy, jesiony oraz lipy drobnolistne. Warto udać się tutaj na spacer. Doskonałe odetchniemy od miejskiego gwaru. Park posiada także piękny staw.

Kolumna toskańska to jeden z zabytków, który został ufundowany przez Aleksandrę Ogińską. Obiekt stworzono w 1783 roku przed przyjazdem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na szczycie barokowej kolumny umieszczono krzyż. Co ciekawe, miała ona wskazywać królowi Poniatowskiemu drogę do pałacu Ogińskich. Kaplica św. Krzyża to miejsce w którym pochowaną księżną Ogińską. Zabytek mieści się przy ulicy Starowiejskiej. Powstał w 1791 roku z fundacji księżnej Aleksandry Ogińskiej. Świątynia jest nazywana Kaplicą Ogińskich. Jej projekt wykonał Zygmunt Volg. Ośmioboczna budowla posiada kopułę zwieńczoną ażurową latarnią. Kaplicę zdobią także kolumny toskańskie.

Szeroka baza noclegowa miejscowości zapewni nam przyjemne warunki noclegowe. Znajdziemy tutaj wiele możliwości. Do wyboru mamy między innymi hotele, pensjonaty oraz ośrodki wypoczynkowe. W okolicy możemy wynająć także domek letniskowy lub pokój gościnny. Znajdziemy tutaj także zajazdy oraz hostele. Siedlce zapewniają sporo propozycji w kwestii noclegów. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>